Jakub Surowiec-żeglarz
Jakub Surowiec trenował w klasie 29-er, potem przesiadł się na klasę olimpijską 49-er.
Trenerem jego był Krzysztof Kierkowski - dwukrotny olimpijczyk w klasie 49-er.

Jednocześnie Kuba startował z powodzeniem w olimpijskiej klasie 470 ,w której zdobył brązowy Medal Młodzieżowych Mistrzostw Polski 2012.

Nominowany w kategorii  Młodzieżowiec Roku na Pomorzu na  Pomorskiej Gali Żeglarskiej.

Członek młodzieżowej kadry narodowej na rok 2013 w olimpijskiej klasie 470.

Kolejne osiągnięcie sportowe Kuby to brązowy medal Akademickim Mistrzostw Polski w klasie Omega Sport ( czerwiec 2013).

 

Obecnie Kuba pływa na katamaranie A-Class.  Jego osiągnięcia to Mistrzostwo Włoch Juniorów podczas zawodów katamaranów A-Class zorganizowanych na jeziorze Garda w 2015  (w klasyfikacji generalnej uplasował się na 5 miejscu) oraz Mistrz Świata Juniorów podczas zawodów w  Medemblik (Holandia) 2016.

Podczas Mistrzostw Polski Katamaranów w Sopocie ( sierpień 2016) Kuba Surowiec został Mistrzem Polski ( w kategorii Junior) a w kategorii Open zajął 4 miejsce.

Kuba zdobył również I miejsce w Regatach Katamaranów o Puchar UKS NAVIGO zaliczanych do Pucharu Polski ( wrzesień 2016) oraz trzecie miejsce  w Mistrzostwach Niemiec (październik 2016).

 

Najnowsze osiągniecie Kuby Surowca to   zwycięstwo w wiosennych Mistrzostwach Europy Katamaranów Klasy A na jeziorze Garda we Włoszech!
Tytuł "Wiosennego Mistrza Europy" zdobył walcząc z takimi sławami jak Mistrz Świata A class i Olimpijczykami z klasy Nacra 17.